Wiszące półki łazienkowe — przydatne i estetyczne rozwiązanie

Wiszące półki łazienkowe — przydatne i estetyczne rozwiązanie

Nawet mając dużą łazienkę, mało kto chce umieszczać w niej wiele rzeczy, gdyż nie trzeba być specjalistą od projektowania wnętrz, by wiedzieć, że to minimalizm sprzyja relaksowi, w łazience zaś jest to szczególnie pożądane. Z tego względu warto stawiać na praktyczne rozwiązania, pozwalające pomieścić w tym wnętrzu wszystkie potrzebne rzeczy, ale jednocześnie oszczędzające przestrzeń. Świetnie sprawdzają się w tym zwłaszcza wiszące półki, więc poznaj je bliżej!

Jakie wiszące półki łazienkowe warto mieć?

Wyposażenie łazienki najmocniej zależy od metrażu, jakim się dysponuje, jest to nawet ważniejsze od indywidualnych preferencji, gdyż jeśli właściciel jest ograniczony małą przestrzenią, musi zastanowić się, jak wszystko pomieścić. Podstawę wyposażenia jeśli chodzi o meble łazienkowe prawie zawsze stanowi szafka podumywalkowa, to jednak zazwyczaj za mało, by pomieścić wszystkie rzeczy, jakich potrzeba w łazience. Stąd wybór szafek i półek wiszących. Zamykana szafka sprawdzi się do przechowywania kosmetyków i domowej apteczki (choć tak naprawdę łazienka nie jest najlepszym miejscem do trzymania w niej leków), a wiszące półeczki —  do trzymania tych rzeczy, jakie chce się mieć pod ręką i łatwo po nie sięgać. To między innymi stosowane codziennie kosmetyki.

W tej ostatniej grupie potrzebna jest zwłaszcza półka łazienkowa pod prysznic, oczywiście w przypadku posiadania natrysku. Wiele osób decyduje się na montaż takiego akcesorium na ścianie w kabinie. Pozwala to wygodnie przechowywać kosmetyki stosowane w czasie kąpieli i sięgać po nie bez ruszania się z miejsca. Jest to kwestia komfortu, ale i bezpieczeństwa —  ilu osobom zdarzyło się pośliznąć podczas sięgania dalej np. po odżywkę, mając na oczach pianę z szamponu? Poza tym przechowywanie kosmetyków na takiej półeczce jest wygodniejsze niż trzymanie ich np. w rogach brodzika, co grozi też nalaniem się do nich wody czy ich przewróceniem się i wylaniem zawartości.

Wybierz dobrze swoją półkę

Chcąc mieć kilka takich elementów w pomieszczeniu, trzeba postawić na jeden styl, a najlepiej wybrać takie same półki łazienkowe. W przypadku akcesorium umieszczanego pod prysznicem musi to być też produkt łatwy do utrzymania w czystości, do usuwania zacieków z wody i mydła. Takie półki będą cieszyć funkcjonalnością, ale i pięknym wyglądem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.