Urządzenie pompujące do zadań specjalnych – pompa magnetyczna!

Niezawodność i wydajność procesu transportu cieczy to jedna z kluczowych kwestii związanych z funkcjonowaniem zakładów przemysłowych. W przypadku substancji agresywnych i niebezpiecznych wykorzystywana jest pompa magnetyczna. Jest ceniona ze względu na pełną hermetyczność i gotowość do pracy w trudnych warunkach. Sprawdź jej walory.

Konstrukcja gwarantująca pełną hermetyczność

Tłoczenie niebezpiecznych mediów stanowi wyzwanie zarówno ze względu na podwyższone standardy bezpieczeństwa, jak i kwestie konstrukcyjne. Brak odpowiedniej szczelności odpowiada za przeszło 80% awarii urządzeń pompujących. Przedostanie się substancji agresywnej do mechanizmu często powoduje trwałe uszkodzenie. Rozwiązaniem jest pompa magnetyczna. Sprzęt dzięki wykorzystaniu sprzęgła magnetycznego jest w pełni hermetyczny. Zasada działania polega na wykorzystaniu oddziaływania magnetycznego pomiędzy magnesami umieszczonymi na wale oraz w wirniku. Technologia eliminuje konieczność zastosowania mechanicznego połączenia pomiędzy sekcją płynu a silnikiem (są one fizycznie rozdzielone wewnętrznym korpusem pompy). O niezawodności decydują także innowacyjne materiały — najważniejsi producenci stawiają na wysokogatunkowe tworzywa sztuczne, takie jak graflon, polisiarczek fenylenu czy polifluorek winylidenu. Ich wykorzystanie przekłada się na wysoki współczynnik przewodności cieplnej i gotowość do pracy w wysokich temperaturach.

Pompy magnetyczne – gdzie się sprawdzają?

Ze względu na liczne zalety opisywane urządzenia znajdują szerokie zastosowanie. Pompa magnetyczna odgrywa niezwykle istotną rolę w układach tłoczenia detergentów CIP oraz chemikaliów pracujących w zakładach przedstawicieli takich sektorów gospodarki jak przemysł chemiczny, fotograficzny, metalurgiczny, spożywczy, farmaceutyczny czy galwaniczny. Oprócz wspomnianej pełnej hermetyczności jest to rozwiązanie cenione także za możliwość bezawaryjnej, długotrwałej pracy z cieczami o temperaturze sięgającej do 80 stopni Celsjusza, a także niskie koszty LCC (bezawaryjny charakter znacząco wydłuża żywotność).

Niezbędne urządzenia

Hermetyczność, niska awaryjność i gotowość do pracy z najbardziej wymagającymi cieczami sprawiają, że pompy magnetyczne stanowią obecnie punkt odniesienia w branży. Biorąc pod uwagę ich bezdyskusyjne zalety, jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę podczas projektowania instalacji transportu mediów.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.