System ERP – co to jest i do czego służy?

Efektywne prowadzenie firmy zależy od kompetencji pracowników, ale nie da się ukryć, że nawet najlepsi fachowcy nie poradzą sobie ze wszystkimi wyzwaniami, jeśli nie będą mieli dostępu do dobrych narzędzi. Dlatego warto zainwestować w funkcjonalne aplikacje, które przyspieszą przebieg kluczowych operacji. Dowiedz się więcej!

Czym jest system ERP?

Najlepiej sprawdza się system ERP zaprojektowany na potrzeby konkretnej organizacji. Jego zaletami są spersonalizowane funkcje. Aplikacje typu Hermes SQL to programy do zarządzania firmą, które opierają się na jednej – wspólnej bazie danych. Wykorzystuje się je w różnych podmiotach, ale najczęściej ich przeznaczeniem jest optymalizacja procesów produkcyjnych.

Jedna baza danych – łatwy dostęp do informacji

Tym, co wyróżnia systemy ERP, jest scalanie w jednym miejscu informacji dotyczących każdego zadania, jakie odbywa się w zakładzie:

  • obsługa klienta;
  • księgowość;
  • marketing;
  • prace magazynowe;
  • transport;
  • inne.

Dzięki temu programy logistyczne ułatwiają zarówno zarządzanie produkcją, jak i planowanie tras dostaw, wydawanie towaru czy wprowadzanie nowych akcji promocyjnych.

Dane z różnych działów dostępne są dla wszystkich pracowników (istnieje możliwość przydzielania poziomów dostępów, by chronić informacje poufne), co przyspiesza wykonywanie obowiązków wymagających korzystania z informacji dostarczanych przez zatrudnionych w innych sektorach.

Automatyzacja procesów zwiększa wydajność pracy

Atutem aplikacji ERP jest również automatyzacja wielu procesów. Pozwala to uniknąć czasochłonnego przetwarzania danych w sposób ręczny. Tego typu oprogramowanie dla firm produkcyjnych wyposażone jest w szereg algorytmów, które dokonują machinalnych obliczeń.

Wystarczy, że operator wprowadzi podstawowe parametry, a system ERP zajmie się resztą. Dla przykładu, po wpisaniu w odpowiednią rubrykę liczby zamówionych produktów, w bazie od razu pojawią się wskazania dotyczące np.:

  • ceny;
  • kosztów i marży oraz zarobku;
  • ilości pozostałego towaru po realizacji zlecenia.

To, jakie dane ma pokazać aplikacja, ustala klient przy jej projektowaniu.

Usprawnij swoją firmę z systemem ERP

Inwestycja w narzędzia dla pracowników to znaczne usprawnienie swojego przedsiębiorstwa. Pozwala łatwiej i szybciej wykonywać obowiązki, co daje przewagę nad konkurencją i umożliwia zwiększanie generowanych zarobków. W związku z tym poniesione koszty szybko się zwrócą i przyniosą korzyści biznesowe.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.