Pomysły na prezenty na święta — standardowe czy oryginalne?

Nie wiesz, co podarować mężowi, cioci, babci czy przyjaciółce, na przykład pod choinkę? Zbyt często lądują pod nią standardowe produkty, jak wełniane skarpety czy swetry ze świątecznymi motywami. Sprawdź, co innego można wybrać, by w tym roku bliscy byli bardziej zadowoleni!

Trafiony prezent — zadowolenie dwóch stron

Jedną z najważniejszych zalet celebrowania Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy innych świątecznych dni jest okazja do wręczania sobie upominków. Jest to miły zwyczaj, sprzyjający utrzymywaniu więzi, niemniej wielu osobom sprawia też sporo problemów. Wręczanie świątecznych prezentów i ich rozpakowywanie powinno być jednym z najprzyjemniejszych elementów spotkania, ale w praktyce nie zawsze tak jest. Otrzymując nietrafiony przedmiot, zwykle udaje się radość, jednak darowujący łatwo może wyczuć, że jest ona nieszczera.

Chcąc wręczyć komuś coś, co naprawdę mu się spodoba i będzie przydatne, warto podejść do zadania znalezienia podarku odpowiednio. Może to wymagać nieco wysiłku, ale korzyści będą nieocenione. Trafiony podarunek to taki, który podoba się danej osobie, nawiązuje do jej preferencji i jest jej przydatny.

Trzeba zatem albo dobrze poznać preferencje danego człowieka (w przypadku, gdy się ich jeszcze nie zna), albo też postawić na uniwersalne pomysły na prezenty na święta . Niech to jednak nie będą standardowe upominki, które wiele osób otrzymuje co roku, czyli wspomniane skarpety, krawaty i kapcie. Nie warto ich wybierać także dlatego, że jest to wybór mało oryginalny, niewskazujący na to, że darowujący się postarał. Zazwyczaj też takie awaryjne podarki kupuje się z braku czasu — a to nie oznacza szacunku wobec obdarowanego.

Najlepsze pomysły na prezenty

Mawia się, że szczęście dają przeżycia i doznania, dlatego panuje coraz większa moda na wręczanie różnego rodzaju bonów, kuponów i voucherów —  na zabiegi kosmetyczne czy rozmaitego typu rozrywki i aktywności.

Oczywiście jednak upominek trzeba dopasować do preferencji danej osoby — lepiej nie darować vouchera do hotelu w górach babci, która najlepiej czuje się we własnym pokoju. Najlepszy prezent na święta dla dziecka to też raczej klasyczne rozwiązanie, jakim jest zabawka.

Warto wybrać prezent z uwagą

Wręczając komuś prezent, dobrze będzie wykorzystać ten moment nie tylko do uradowania go z powodu danego przedmiotu. Jest to też okazja do wyrażenia ciepłych uczuć i troski o daną osobę. Pamiętaj że w wyjątkowych chwilach liczy się to, byś dał najbliższym coś od serca.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.