Opony 18.4 R34 i inne – jakie powinny mieć cechy?

Na rynku można znaleźć różnej jakości i typu ogumienie do maszyn rolniczych. Nie wszystkie produkty jednak spełniają potrzeby rolników. Dlatego, jeszcze przed dokonaniem zakupu, warto upewnić się, że wybiera się artykuły spełniające określone wymagania. Na co zwracać uwagę przy zamawianiu? Sprawdź to teraz!

Właściwa budowa i odpowiedni profil

Wybierając te elementy maszyn rolniczych, warto przyjrzeć się ich budowie. Powszechnie wykorzystuje się opony radialne i diagonalne. Różnice między nimi leżą w sposobie ułożenia poszczególnych warstw. Pierwszy typ najczęściej stosuje się w przypadku ciągników, gdyż jest bardziej elastyczny, a z drugiej strony – trwalszy. Gwarantuje też lepszą przyczepność i mniejsze spalanie.

Należy zwrócić uwagę także na profil. Wyróżnia się ich dwa typy. Pierwszy – wysoki, najlepszy do dużych maszyn rolniczych, często poruszających się po utwardzonych drogach. Drugi to niski – sprawdzający się dobrze przy małych i średnich ciągnikach.

Wysoka wytrzymałość i pożądane parametry

Maszyny pracujące w polu są narażone na różne obciążenia i uszkodzenia. Nie inaczej jest z ich ogumieniem. Tym samym opony 18.4 R34 czy wszystkie inne powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. W praktyce najlepsze produkty dostarczają renomowani, światowi producenci, których propozycje dostępne są w sprawdzonych sklepach ze sprzętem przeznaczonym dla gospodarstw rolnych. Oczywiście – przy zakupie trzeba też zwrócić uwagę na takie parametry jak m.in.:

  • nośność,
  • żywotność,
  • nacisk na glebę.

Dobierz opony do swoich pojazdów

Ostatecznie – to, na co należy spojrzeć, to rozmiar. Opony 18.4 R34 stosuje się w wielu maszynach rolniczych, ale w ofercie sprzedawców dostępne jest także ogumienie w innych wymiarach. Przed zakupem więc upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dane, a w razie wątpliwości – poradź się pracownika sklepu, który na pewno trafnie podpowie, co wybrać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.