Opony 18.4 r34 – co powinieneś o nich wiedzieć?

Ogumienie kół maszyn rolniczych, aby spełniało swoje zadanie, musi być precyzyjnie dobrane do konkretnych wymogów. Warto jednak zwracać uwagę nie tylko na jego rozmiary, ale i na dodatkowe funkcjonalności, jakie zapewnia nowoczesna technologia. Chcesz dowiedzieć się więcej o oponach 18.4 R34? Przeczytaj ten artykuł!

Jakie mają właściwości?

Na wstępie warto objaśnić, co w ogóle oznaczają symbole, które opisują opony 18.4 R34 . Pierwsza liczba dotyczy szerokości ogumienia (w tym przypadku wyrażona w calach, jednak zdarza się, że producenci stosują także system metryczny (milimetry)). „R” z kolei odnosi się do konstrukcji radialnej. To oznacza, że ogumienie zostało wykonane w taki sposób, że druty osnowy nie krzyżują się ze sobą, a leżą względem siebie równolegle. To zapewnia im większą wytrzymałość, stabilność i elastyczność. Ostatni symbol to średnica osadzenia (również wyrażona w calach).

Trzeba jednak pamiętać, że parametry to nie jedyne cechy, jakie warto mieć na uwadze przy zakupie. Wybierając je, dobrze też spojrzeć, czy konkretny model ma dodatkowe rozwiązania. Chodzi m.in. o takie funkcje jak system monitorowania ciśnienia w ogumieniu lub dostosowania go do konkretnych warunków. Ma to o tyle duże znaczenie, że dzięki nim można podnieść wydajność prac w polu.

Do jakich maszyn się nadają?

Opisywane opony 18.4 R34 mają szerokie zastosowanie w rolnictwie. Są przeznaczone m.in. do mniejszych traktorów oraz do wielkich ciągników, pracujących na wielkopowierzchniowych gospodarstwach. Ponadto wykorzystuje się je w przypadku kombajnów, opryskiwaczy i innych maszyn.

Wybierz opony renomowanych producentów

Kupując takie ogumienie, warto zwracać uwagę także na producentów. Renomowane firmy dają wyższą gwarancję na to, że ich produkty sprawdzą się w nawet trudniejszych warunkach, a jednocześnie – dzięki m.in. niższemu współczynnikowi ugniatania – nie uszkodzą plonów. Dlatego uważnie dobieraj opony do swoich maszyn!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.