Jakie torty na komunię są teraz modne?

Jakie torty na komunię są teraz modne?

Chcesz zamówić ciasto na przyjęcie swojego dziecka? Sprawdź, co jest teraz w modzie. Poznaj popularne projekty tortów komunijnych. Skorzystaj z oferty cukierni i zachwyć gości eleganckimi, smacznymi wypiekami.

Najlepsze torty komunijne

Po czym poznać dobry tort? Przede wszystkim jest to ładne i smaczne ciasto. Większość organizatorów przyjęć dla dzieci zamawia tego rodzaju wypieki w cukierni, bo tylko wtedy mają pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Samodzielne pieczenie wiąże się z pewnym ryzykiem. Cukiernicy mają większe doświadczenie i ich wyroby wyróżniają się po prostu lepszą jakością. Torty na komunię powinny:

  • swoimi dekoracjami nawiązywać do charakteru uroczystości,
  • bazować przede wszystkim na odcieniach bieli i złota,
  • mieć optymalne wymiary (trzeba dostosować liczbę porcji do listy gości, by dla nikogo nie zabrakło ciasta),
  • być wykonane ze starannie dobranych, smacznych składników.

Najpopularniejsze są kremowe smaki śmietankowe, które są dość uniwersalne i trafiają w gust różnych osób. Cena tortu zależy od jego rozmiaru oraz rodzaju wybranych dekoracji.

Dekorowanie ciasta na komunię

Cukiernicy proponują na przykład klasyczny tort w kształcie prostokąta, który przyozdobiony jest złotymi kwiatkami oraz kielichem komunijnym. Można umieścić na nim dowolny napis. Najczęściej uwzględnia się datę oraz imię dziecka przyjmującego sakrament. Ciekawym rozwiązaniem jest także ciasto z dekoracją przedstawiającą aniołka na chmurce. Jego ubranko może mieć niebieski lub różowy kolor.

Jeśli szukasz oryginalnych rozwiązań, zdecyduj się na tort komunijny w kształcie lalki Barbie w białej szacie komunijnej. Dostępny jest w dwóch wariantach: dla 24 lub 32 gości. Taki wypiek z pewnością zachwyci dziewczynki, które lubią bawić się modnymi lalkami. Na przyjęciu warto zorganizować też słodki stół i zaserwować inne słodycze, na przykład miniaturowe tarty owocowe z bezą oraz makaroniki. Te produkty można zamówić w tej samej cukierni, która wypieka torty dla dzieci przyjmujących pierwszą komunię świętą.

Modne i smaczne wypieki

Już wiesz, jakie ciasta komunijne są teraz najmodniejsze. Postaw na klasyczne, złote dekoracje lub oryginalne zdobienia. Szczególną uwagę zwróć na smak zamawianego wypieku oraz liczbę porcji. Przy zamawianiu tortu możesz skorzystać z porad doświadczonego cukiernika.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.