Jakie półki łazienkowe warto posiadać?

Jakie półki łazienkowe warto posiadać?

Minimalizm święci obecnie triumfy w aranżacji wnętrz, co nie omija łazienek. Jednak w nawet najbardziej minimalistycznych pomieszczeniach trzeba jakoś pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. W łazienkach są to przede wszystkim środki czystości i kosmetyki, które w dodatku chce się mieć stale pod ręką i móc wygodnie po nie sięgać. Niezastąpione w tym celu są półki. Dowiedz się, jak je wybierać i gdzie umieszczać.

Jakie półki łazienkowe będą przydatne?

Każdy, nawet posiadacz najmniejszej łazienki, urządzonej wyjątkowo ascetycznie, musi umieścić w niej przynajmniej podstawowe meble. Zwykle jest to przede wszystkim szafka znajdująca się pod umywalką, ale można też pokusić się o postawienie na półki wiszące, w których będzie się przechowywać np. kosmetyki, jakich używa się rzadziej, więc nie muszą znajdować się na wierzchu, a także leki. W takich przypadkach najlepszym wyborem będą półki zamknięte, w formie szafek. A co z regałami?

Ich posiadanie także jest bardzo polecane, gdyż oszczędzają przestrzeń. Można je powiesić na dowolnym wolnym miejscu na ścianie, zwykle są niewielkich rozmiarów, ale w zupełności wystarczają do tego, by trzymać na nich najpotrzebniejsze rzeczy. Taką półkę można np. umieścić w pobliżu lustra i przechowywać na niej kosmetyki czy środki czystości, jak preparaty do oczyszczania twarzy, pasty do zębów itp. Takie rozwiązanie przyda się zwłaszcza osobom niemającym przestrzeni na to na umywalce —  kiedy np. posiada się model wolnostojący.

Bardzo przydatne są też półki łazienkowe pod prysznic. Przechowywanie kosmetyków poza strefą prysznicową i zabieranie ich z sobą za każdym razem pod natrysk jest uciążliwe. Kiedy zaś umieści się taką półeczkę np. w kabinie, można wygodnie sięgać po żel pod prysznic, gąbkę, szampon itp., nie ruszając się z miejsca, a zatem też oszczędzając czas, jak i niwelując ryzyko pośliźnięcia się podczas przemieszczania.

Jak wybierać półki?

Otwarte półki na pewno muszą być łatwe do utrzymania czystości, a także ułatwiać estetyczne przechowywanie na nich produktów, np. dzięki specjalnym zagłębieniom. Oczywiście istotny jest też dobór tych mebli pod kątem stylu —  wszystkie elementy wyposażenia pomieszczenia mają znaczenie.

Wybierz funkcjonalną i piękną półkę!

Choć niewielki, element taki może wiele zmienić w kwestii wygody codziennego korzystania z łazienki. Postaw na odpowiednie akcesorium i ciesz się komfortem oraz porządkiem w otoczeniu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.